Alati za pristupačnost

Novosti

Murić i Šuto zabili prvijence

437377096 850251107144857 8597470950756339324 n

Nogometaši Slaven Belupa slavili su protiv Rudeša rezultatom 1:3 u 30. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige. Pogotke za našu momčad postigli su dva puta Murić te jednom Šuto. Zanimljivo, obojici su to bili prvijenci u dresu našeg prvoligaša.

Čestitke, Roberte i Ante!

Slaven Belupo preokretom do tri boda u Zagrebu

slavenrudes

Nogometaši Slaven Belupa u 30. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige svladali Rudeš. Na ŠC Rudešu slavili su rezultatom 1:3, a za našu momčad golove su postigli dva puta Murić i jednom Šuto. Prvijenci za obojicu.

U svom debiju na klupi Slaven Belupa Ivan Radeljić odlučio se na teren poslati Suška na golu. U obrani su zaigrali Bosec, Boras, Božić i Štefulj, dok su veznu liniju činili Agbekpornu, Mioč i Jelić Balta. Napadački trojac bili su Murić, Štrkalj i Šakota.

Nakon prvih 45 minuta naša je momčad imala zaostatak od jednog pogotka razlike. Ključan trenutak dogodio se u 15. minuti kada je Latković zabio za 1:0. Naša je momčad imala nekoliko dobrih situacija pred golom domaćina, no nije uspjela doći do izjednačenja. Blizu drugog pogotka Rudeš je bio u 44. minuti kada je Sušak vrhunskom reakcijom obranio pokušaj Mašale.

Na savršen način je naša momčad otvorila drugo poluvrijeme i već nakon dvadeset minuta stigla do preokreta. Dvostruki strijelac, u 57. i 63. minuti bio je Murić. Prvi gol bio je prekrasan udarac iskosa s desne strane u suprotne ‘rašlje’, a drugi iz blizine nakon prekrasne akcije Šakote i Caimacova koji je nesebično poslužio svog kolegu u situaciji dva na jedan na golmana. Mogao je Rudeš u nekoliko situacija doći do svog drugog pogotka, no Sušak je danas bio fantastičan. Na kraju, Slaven Belupo je kaznio promašaje domaćina i preko Šute u 95. minuti stigao do 1:3.

U idućem kolu Slaven Belupo će biti domaćin Hajduku. Ta će se utakmica u Koprivnici igrati u subotu s početkom u 19:10.

12.4.2024. – 30. kolo SuperSport HNL

ŠC Rudeš, Zagreb

NK Rudeš – NK Slaven Belupo 1:3 (1:0)

NK RUDEŠ: Marković – Karačić, Mrčela, Pavlović, Krušlin – Pasariček, Ćorić, Mašala – Latković, Doležal, Petković (od 59. Grezda). Trener: Davor Mladina

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec (od 46. Krušelj), Božić, Boras, Štefulj – Jelić Balta, Agbekpornu (od 31. Caimacov), Mioč (od 81. Liber) – Murić (od 81. Jagušić), Štrkalj (od 56. Šuto), Šakota. Trener: Ivan Radeljić.

Suci: Antonio Melnjak, Bojan Zobenica, Dominik Benković, Antonio Škobić.

VAR: Ivan Bebek, AVAR: Kruno Šarić.

Strijelci: 1:0 Latković 15′, 1:1 Murić 57′, 1:2 Murić 63′, 1:3 Šuto 90+5′

Žuti karton: Kuzmanić 28′, Krušlin 35′, Karačić 89′ (Rudeš); Šakota 71′, Boras 78′, Jelić Balta 88′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Rudeš); (Slaven Belupo)

Radeljić uoči Rudeša: “Zahtjevna utakmica, uvjeren sam da ćemo pronaći energiju”

Nogometaši Slaven Belupa sutra će od 17 sati gostovati kod Rudeša u sklopu 30. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige. Bit će to peti međusobni susret ovih dviju momčadi u akutalnoj sezoni. U tri prvenstvena, naša je momčad slavila dva puta u Koprivnici, dok smo u Zagrebu gledali remi bez pogodaka, dok je, također u Zagrebu, ali u kup utakmici Rudeš bio bolji rezultatom 3:1.

radeljic ivan press

Bit će to dvoboj devete i desete momčadi prvenstva. Slaven Belupo na svom kontu ima 27 bodova, 20 više od Zagrepčana. Utakmicu je najavio trener naše momčadi Ivan Radeljić.

– Prije svega, želio bih čestitati našim juniorima na velikom uspjehu i plasmanu u finale Hrvatskog nogometnog kupa. Što se tiče sutrašnje utakmice, čeka nas dvoboj protiv momčadi koja sigurno ima puno veću kvalitetu u odnosu na broj osvojenih bodova. Zahtjevna utakmica za nas, pogotovo s psihološkog aspekta, ali vidim da su dečki dobro reagirali na treninzima i uvjeren sam da će naći energiju koja će nam sutra biti potrebna.

Cijelu najavu pogledajte u videoprilogu.

Radeljić nakon slavlja u debiju

Nogometaši Slaven Belupa svladali su Rudeš rezultatom 1:3 u 30. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige.