Alati za pristupačnost

Novosti

Remi Slaven Belupa u Križevcima

Nogometaši Slaven Belupa u drugoj su pripremnoj utakmici igranoj ovog vikenda remizirali s Križevcima. Nakon jučerašnje 2:0 pobjede nad Jarunom u Koprivnici, danas su remizirali rezultatom 1:1 u Križevcima.

slaven al fayha 2024 18

Trener Ivan Radeljić priliku je dao igračima koji jučer nisu igrali ili su imali manju minutažu.

Vidjeli smo po pogodak u svakom poluvremenu. Naša je momčad povela preko Lucasa 13. minuti, a domaćin je izjednačio u 61. kada je mrežu Jesenovića zatresao Begonja.

28.7.2024. – pripremna utakmica

Gradski stadion, Križevci

NK Radnik – NK Slaven Belupo 1:1 (0:1)

RADNIK: Koprić, Mačković, Lesjak, Bužić, Barišić Teo, Liklin, Kuqi, Sivonjić, Kesse, Toni Barišić, Srbljinović Klupa: Čondrić, Begonja, Lesjak, Bužić, Orlović, Liklin, Mladen, Ocvirek, Toni Barišić, M. Tihelka, L. Tihelka, Stubičan, Matejaš, Šargač. Trener: Damir Milinović.

SLAVEN BELUPO: Sušak (od 45. Jesenović) – Krušelj, Pllana, Lešković, Katalinić – Ćubelić (od 52. Šuto), Agbekpornu (od 68. Bošnjak), Liber – Lucas, Lepinjica, Marić. Trener: Ivan Radeljić.

Strijelci: 0:1 Lucas 13′, 1:1 Begonja 61′

Slaven Belupo bolji od Jaruna

Nogometaši Slaven Belupa u pripremnoj su utakmici svladali Jarun. Rezultat na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš bio je 2:0, a pogotke za našu momčad postigli su Jelić Balta i Štrkalj.

slaven imst 2024 26

U prvom poluvremenu najbolju priliku za našu momčad imao je Štrkalj. Naš je napadač nakon odličnog centaršuta Lučića glavom pogodio stativu. Prijetili su još Božić i Jelić Balta, no rezultat je na poluvremenu ostao 0:0.

U nastavku su opasno prijetili udarcima Murić i Jelić Balta, no jednom je siguran bio gostujući vratar, a jednom nije bilo dovoljno preciznosti. Slaven Belupo je poveo u 75. minuti. Lijepo je Caimacov povukao kontru, proslijedio loptu do Murića koji s desne strane povratnom loptom pronalazi Jelića Baltu. Naš je veznjak mirno na sedam metara primio loptu i pogodio suprotni kut za 1:0. Osam minuta kasnije 2:0. Murić i Caimacov izveli su kratki korner, lopta je stigla do Agbekpornua koji asistira Štrkalju za 2:0. Slavenova ‘devetka’ lijepo je i precizno pogodila gornji desni kut gola Jaruna. Do kraja utakmice gosti su imali jednu veliku priliku za smanjenje vodstva, no Čović je vrhunskom reakcijom spasio svoj gol.

27.7.2024. – pripremna utakmica

Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – NK Jarun 2:0 (0:0)

SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Boras, Božić, Lučić – Jelić Balta, Jagušić (od 70. Agbekpornu), Caimacov – Šakota (od 70. Marić), Štrkalj, Murić (od 85. Liber). Trener: Ivan Radeljić.

JARUN: Barjašić, Grdenić, Smoljo, Novak, Herceg, Sadiković, Pranjić, Abramović, Alghoul, Turčin, Tadić. Klupa: Kramer, Pavlek, Nikolić, Cvetko, Ibanez, Tomić, Stojaković, Matijević, Duić, Ivanagić, Bilobrk. Trener: Jerko Leko.

Suci: Dergez, Gjurašin, Koprolčec.

Strijelci: 1:0 Jelić Balta 75′, 2:0 Štrkalj 83′

S Jarunom u subotu, s Križevcima u nedjelju

Nogometaši Slaven Belupa sutra se vraćaju treninzima nakon dva slobodna dana po povratku iz Austrije, a ovog će vikenda odigrati dvije prijateljske u sklopu priprema za start novog prvenstva.

Slavenaši će u subotu od 20 sati na glavnom terenu koprivničkog Gradskog stadiona Ivan Kušek Apaš ugostiti Jarun, petu momčad lanjske SuperSport Prve nogometne lige, dok će u nedjelju od 10 sati gostovati u Križevcima kod istoimenog domaćina, četvrtoplasirane momčadi lanjske SuperSport Druge nogometne lige.

Podsjetimo, sezona 2024/2025. počinje idućeg vikenda. Naša momčad u prvom kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka. Utakmica u Splitu igrat će se u nedjelju s početkom u 21:00.

Predstavljamo novi domaći dres

Nogometaši Slaven Belupa u novoj će sezoni nositi novi domaći dres! Redizajnirani tradicionalni plavi dres s crnim detaljima našeg tehničkog sponzora JAKO predstavili su naši igrači Adriano Jagušić, Mihail Caimacov i Matej Šakota, a premijeru će imati na Poljudu protiv Hajduka u prvom kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige.

novi dres predstavljanje dresa slaven belupo

– Dres je zaista lijep, ali prije svega, ono što je najvažnije, kvalitetan je. Nadam se da će nam donijeti sreću i da ćemo se svi zajedno u njemu veseliti pobjedama u novoj sezoni – rekao je Jagušić

Sretno našim dečkima u novim dresovima!

Karlo Butić novi je igrač Slaven Belupa

Karlo Butić novi je igrač Slaven Belupa. Napadač rođen u Zadru 21. kolovoza 1998. godine potpisao je dvogodišnji ugovor, a u naš klub stiže iz talijanskog Feralpisala.

karlobutic potpisao za nkslavenbelupo 182024

U svojoj je karijeri branio boje i Pordenone, Cesene, Cosenze, Ternane, Arezza, Zadra te mladih momčadi Torina i Intera. Ukupno je u svim natjecanjima, u 163 utakmice, postigao 63 pogotka. Gledajući samo sezonu koja je iza nas, u Seriji B je upisao 32 nastupa i postigao 5 pogodaka, a na terenu je proveo 1709 minuta.

– Sretan sam što sam stigao u Slaven Belupo, klub koji je toliko cijenjen u Hrvatskoj. Čuo sam se sa svojim prijateljem Karlom Lulićem koji mi je samo potvrdio sve pozitivno o klubu i gradu tako da jedva čekam zaigrati. Ispred nas je teška sezona. Moramo u svakoj utakmici dati sve od sebe, a onda će doći i rezultati. Ekipa je dobra, bit će još bolja i uvjeren sam da će sve biti kako treba – rekao je Butić po potpisu ugovora.

Karlo, dobro došao u Slaven Belupo i sretno!